CHIPTUNING

Co je vlastně CHIPTUNING?

Chiptuning je cesta jak zvýšit výkon motoru pomocí úpravy jeho řídící jednotky. Každý moderní automobil je vybaven motorovou řídícíc jednotkou ECU.
Tato jednotka ovlivňuje celkový chod motoru. Při výrobě není možné určit za jakých podmínek bude konkrétní vozidlo provozováno .
Standardní programy proto musí zohledňovat spoustu aspektů, jako jsou klimatické a extrémní podmínky, rozdílná kvalita použitého paliva, apod.
Z tohoto vyplývá, že celkový potenciál motoru je využit jen na cca 60%. Ze zbylých 40% výkonnového potenciálu motoru využíváme 10-30%, zbytek tedy zůstává v rezervě.
Firma  XTUNING.CZ vyvíjí vlastní software, který vychází z originálních dat řídící jednotky ECU, čímž dosáhneme zvýšení výkonu a snížení spotřeby bez vlivu na životnost motoru
Každý automobil upravujeme naprosto individuálně, s přihlédnutím na rok výroby, ujeté km a stávající výkon motoru. Jde nám především o životnost motoru, která se rozhodně nezkrátí, ale může se naopak prodloužit. Pokud bereme v potaz, že opotřebení motoru je závislé na počtu pracovních cyklů (otáček), dojdeme k závěru, že není-li nutné tak často podřazovat na nižší rychlostní stupně (díky vyššímu točivému momentu), životnost motoru se naopak zvýší.

Všechny úpravy jsou včetně záruky a zálohy vašeho původního softwaru.
Upravuje se vždy software z vašeho vozidla, pomocí diagnostického kabelu vyčteme obsah řídící jednotky a ten pak upravuje.
Nikdy nenahráváme do vozidla předem připravený software, vždy se upravuje váš oroginální z vozu.
U nás platíte jen jednou a to při prvotní úpravě vašeho vozu, pak už je to zdarma.
Pokud se nakonec rozhodnete např.při prodeji vozu, uvést všechny úpravy do původního stavu, tuto službu máte zcela ZDARMA.
V případě zájmu je možnost proměření výkonnové úpravy na motorové brzdě.
Veškeré informace o úprávě výkonu konkrétního vozu jsou uvedeny na xtuning.czAktuality